‘YERYÜZÜ MİSAFİRİ’ YAKIN KİTABEVİ’NDE OKURLA BULUŞUYOR
  • Reklam

‘YERYÜZÜ MİSAFİRİ’ YAKIN KİTABEVİ’NDE OKURLA BULUŞUYOR

Gazeteci, şair, yazar Ünal Ersözlü; “Yeryüzü Misafiri” adlı onuncu kitabını, 14 Mart Cumartesi günü Alsancak’ta Yakın Kitabevi’nde 15.00-18.00 arası okurlarına imzalayacak.

11 Mart 2020 - 13:08

YAŞAM REHBERİ

 ‘Karakarga Yayınevi’nden Yayımlanan ‘Yeryüzü Misafiri’ adlı kitap, birbirine bağlı 99 ayrı denemeden oluşuyor. İnsanı kendini sorgulamaya davet eden Ünal Ersözlü’nün kitabını, Karakarga Yayınevi, okurlarına değerli bir ‘Yaşam Rehberi’ olarak sunuyor.

Yeryüzü Misafiri’nin arka kapağında; Ünal Ersözlü’nün, “Ey insan! Misafirsin. Kıymetini bil zamanının, her şeyin. Çok sev, âşık ol; öğren okumayı kâinat kitabını.” sözleri yer alıyor.

Dikkat çeken ‘Dört Gün Buda Üç Gün Zorba’dan sonra geçtiğimiz yıl ‘Tanrı’nın Yaşam Kılavuzu’ adlı kitabıyla bizi gölgemiz gibi takip eden kaderimizle ilişkimizi güzelleştirmeye davet eden Ersözlü, bu kez yeryüzünde bir misafir olan insanı, kendine dönmeye çağırıyor. Şeyh Galip’in ‘Kendine iyi bak, çünkü âlemin özüsün sen’ dizeleriyle açılan ‘Yeryüzü Misafiri’, âlemin özü olan insanın, kendini bilmekle neler yapabileceğine dair bir kitap. İnsan, hayatın gelip geçiciliğinde bir mana bulmak hem de bu yeryüzü misafirliğini en dolu şekilde yaşamak için ne yapmalı? Ersözlü, tarihten filozofların, sufilerin, sanatçıların ve bilgelerin anlatılarından aldığı rüzgârı, insanın yaşamını daha iyi yapma çabası için kullanıyor.

YUNUS NADİ ÖDÜLÜ

Ünal Ersözlü, edebiyat ve yazın serüveninde farklı ödüller almış bir isim. Şair Ersözlü “Okyanusların Not Defteri” adlı ilk kitabıyla 1990 Akademi Kitabevi Şiir Başarı Ödülü’ne, “Gidiyorum Adım Unutuluş Olsun Diye” adlı kitabıyla, 1998 Behçet Aysan Şiir Ödülü’ne layık görülmüştü. Şairin 2011 Yunus Nadi Şiir Ödülü’nü almaya değer görülen “Kapıyı Çalıyorum” adlı şiir dosyası, Kırmızı Yayınları’ndan yayımlanmıştı. .  

Ünal Ersözlü’nün sırasıyla; ‘Okyanusların Not Defterinden’ (1990), ‘Gidiyorum Adım Unutuluş Olsun Diye’ (1998), ‘Zaman, Ayna ve Bıçak’ (1999), ‘Aşk-ı Hakiki’ (2004), ‘Gençliğin Dün Gecesi’ (2008), ‘Kapıyı Çalıyorum’ (2012), ‘Sarmaşk’ (2014), ‘Dört Gün Buda, Üç Gün Zorba’ (2017-Aralık), ‘Tanrının Yaşam Klavuzu’ (2019 Şubat), adlı kitaplarını yayımlamıştı. ‘Yeryüzü Misafiri’ Ünal Ersözlü’nün onuncu kitabı.

 

Bu haber 2932 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hindistan'dan İzmir'e getirilen 87 Türk karantinaya alındı
Hindistan'dan İzmir'e getirilen 87 Türk karantinaya alındı
‘Normalleşme’ye dair yeni iddia: 5 gün vaka görülmeyen illerden başlayacak
‘Normalleşme’ye dair yeni iddia: 5 gün vaka görülmeyen...