WhatsApp'da yeni özellik!

Whatsapp paylaştığı bir haberle alışveriş cephesine ilk adımını attı ve Whatsapp üzerinden alışveriş yapılmasına imkan sağlayan alışveriş düğmesini dünya çapında kullanıma sundu.

WhatsApp'da yeni özellik!
16 Kasım 2020 - 20:35
Pazarlamasyon.com’dan Begüm Canbaz’ın haberine göre, alışveriş düğmesi sayesinde kullanıcılar işletme sitesine tıklamadan veya başka bir linke gitmeden Whatsapp üzerinden sipariş verebilecekler. Alışveriş butonu sayesinde işletmeler de bütün ürün ve hizmet kataloglarını fiyatıyla beraber yayınlayıp satış yapabilecek.
Vitrin simgesine benzeyen yeni alışveriş düğmesi, işletmenin bir kataloğa sahip olduğunu hemen gösterecek ve kataloğun içerisindeki ürünleri de göstererek kullanıcıların tek dokunuşla kataloğa erişmesine olanak tanıyacak.
WhatsApp, alışveriş düğmesini tüm dünyada kullanıma sunduğunu ve uygulamanın ara yüzündeki sesli arama düğmesinin yerini aldığını söyledi. Kullanıcılar artık arama tuşuna tıkladıktan sonra görüntülü ve sesli arama arasında seçim yapacaklar.
Son olarak Whatsapp, 175 milyondan fazla insanın her gün WhatsApp Business üzerinden işletmelere mesaj gönderdiğini ve her ay 40 milyondan fazla insanın da katalog görüntülediğini söyledi.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum