Tuvaller İsmet Yorgancılar anısına renklendi
  • Reklam

Tuvaller İsmet Yorgancılar anısına renklendi

İzmir Konak Rotary Kulübü tarafından 40 yıldır düzenlenen resim yarışması bu yıl Yorglass’ın sponsorluğunda gerçekleşti. Vefat eden duayen İzmirli iş insanı İsmet Yorgancılar anısına düzenlenen yarışmada genç yetenekler tuvaller üzerinde eserlerini sergiledi.

02 Mayıs 2019 - 13:15

Türkiye’de 45 yıldır endüstriyel cam ve düzcam işleme sektöründe faaliyet gösteren Yorglass, sanatsal projelere verdiği destekle öne çıkıyor. Bir yılı aşkın süredir Barış Çocuk Senfoni Orkestrası’na destek sunan Yorglass, İzmir Konak Rotary Kulübü tarafından 40 yıldır düzenlenen resim yarışmasına da bu yıl sponsor oldu. Vefat eden duayen İzmirli iş insanı, Yorglass Kurucusu İsmet Yorgancılar anısına gerçekleşen yarışmada altmış genç tuvallere hayat verdi.

Gençlere hep destek

Gençlerin sanatsal faaliyetlerine katılımına önem verdiklerini belirten Yorglass Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gülfem Yorgancılar PerçinYorglass olarak gençlerimizi sanata teşvik etmek adına birçok projeyi destekliyoruz. İzmir Konak Rotary Kulübü tarafından düzenlenen bu etkinlik deçocuklarımızın sanata olan bağlılığını artırmak için attığımız önemli adımlardan sadece bir tanesi. Bugün burada duayen iş insanı, sevgili babam İsmet Yorgancılar’ın anısını da yine sanatsal bir proje ile yaşatmak istedik.  İsmet Bey ailesine ve gençlere sürekli girişimci ve çalışkan olmalarını öğütleyen değerli bir kişilikti. Kendisini saygıyla anıyoruz” dedi.

 

Bu haber 385 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FOLKART YAKINDA URLA BADEMLER’DE
FOLKART YAKINDA URLA BADEMLER’DE
FOLKART’TAN SÜPER  KAMPANYALAR
FOLKART’TAN SÜPER KAMPANYALAR