“Multiple Skleroz’da Sağlıklı Yaşam Sempozyumu” 25...

“Multiple Skleroz’da Sağlıklı Yaşam Sempozyumu” 25 Mayıs’ta başlıyor

“Multiple Skleroz’da Sağlıklı Yaşam Sempozyumu”nun ilki İzmir’de gerçekleştirilecek. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinden farklı disiplinlerden akademisyenlerin katkı sağlayacağı sempozyumun 25-26 Mayıs 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

24 Mayıs 2019 - 14:23

Sempozyumda; MS gibi genç yaşlardan itibaren tüm yaşam boyu süren kronik bir immünolojik hastalığın patogenezindeki çevresel faktörler, epigenetik mekanizmalar ve bu yıl özellikle beyin otoimmunitesi ve intestinal mikrobiyota;  obesite ve MS immünolojisi konularına ağırlık verilecek.

Sempozyum bünyesinde ayrıca;  uyku nöroimmunolojisi, MS'de uyku bozuklukları; MS'de erken fiziksel aktivitenin önemi,  MS ve vitamin D, sigara ilişkisi temaları üzerinde durulacak.MS hastalığının oluşumunda ve hastalığın seyrinde etkili olabilecek çevresel faktörler ile ilgili güncel bilimsel veriler nöroloji,  genetik,  beslenme ve diyetetik, spor hekimliği, halk sağlığı, psikiyatri bölümlerinden akademisyenler tarafından aktarılacak. Sempozyum, multidisipliner interaktif bir tartışma ortamında gerçekleştirilecek.

Bu haber 339 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TFF 1. Lig: Altınordu: 0 - Bursaspor: 0
TFF 1. Lig: Altınordu: 0 - Bursaspor: 0
AK Parti İncirliova delege seçimleri tamamlandı
AK Parti İncirliova delege seçimleri tamamlandı