"Lions Fark Yaratan Kadın Girişimciler Yarışması"nda...
  • Reklam
  • Reklam
  • Reklam
  • Reklam

"Lions Fark Yaratan Kadın Girişimciler Yarışması"nda birincilik İzmirli Meltem'in

Uluslararası Lions MD 118 Konfederasyonu tarafından düzenlenen “Lions Fark Yaratan Kadın Girişimciler Yarışması" Genç Girişimci Kategorisi’nde İzmirli Meltem Başkurt birinci oldu.

01 Temmuz 2019 - 15:03

Uluslararası Lions Başkanı Gudrun Yngvadottir’in, New Voices programı doğrultusunda, ülkemizde kadınların girişimciliğe özendirilmesi, kadın emeğinin yüceltilmesini ve başarılı kadın girişimcilerin rol model olarak toplumda görünür kılınmasını hedefleyen yarışmada Meltem Başkurt, ikinci ile arasında 2106 oy fark atarak birinciliği kazandı ve İstanbul’da gerçekleşen törende ödülü Konfederasyon Başkanı Nasuhi Öndersev’den aldı. Birinciler 5 bin TL para ödülü, ikinciler yarım, üçüncüler ise çeyrek altının sahibi oldu.

Törende konuşan Konfederasyon Başkanı Nasuhi Öndersev, Türkiye’nin 81 ilinden kadın girişimcilerin yolladığı projelerden 311 kişinin dosyası kabul gördüğünü söyledi. Öndersev, “Konularında uzman akademisyenler ile gönüllülerden oluşan jüri üyeleri altı tam gün çalışarak Genç Girişimci, Dijital ve Teknoloji Girişimcisi, Sosyal Girişimci, Tarım Girişimcisi, Tasarımcı Girişimcisi kategorilerinde proje değerlendirme ölçütleriyle yapılan puanlama sistemiyle 28 finalist belirledi. Finale kalan yarışmacıların onayı ile www.lionsfykg.com  web sayfasından halk oylaması yapıldı ve 49.226 kişi oy verdi. Dereceye giren arkadaşlarımızın Lions Kulüpleriyle işbirliği yapmalarını öneriyoruz. Böylece Uluslararası lCIF örgütünden hibe desteği sağlama imkanına sahip olurlar” dedi.

Dereceye giren girişimcileri kutlayan Öndersev, projeye oy vererek kadın yarışmacılara destek olan herkese teşekkür etmeyi unutmadı.  
 

Bu haber 248 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TFF 3. Lig: Manisaspor: 1- Çatalcaspor: 7
TFF 3. Lig: Manisaspor: 1- Çatalcaspor: 7
Altay'da kıran kırana prova
Altay'da kıran kırana prova