Kukla Günlerine Görkemli Açılış
  • Reklam

Kukla Günlerine Görkemli Açılış

Bu yıl 14. Kez düzenlenen İzmir Uluslararası Kukla Günleri Festivali, görkemli bir gece ile İzmirlilere merhaba dedi.

06 Mart 2020 - 12:23

Sabancı Kültür Sarayı’nda gerçekleşen buluşmaya İzmir Vali Yardımcısı Barış Demirtaş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Aysel Özkan, Almanya’nın İzmir Başkonsolosu Rainer Lassig, İtalya’nın İzmir Konsolosu Valerio Giorgio, EİB Koordinatör Başkanı- İsrail Fahri Konsolosu Jak Eskinazi, Festivale veren ilçe belediye temsilcileri ve davetliler katıldı.

İzmir Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Gürol Tanbul’un sunuculuğunu üstlendiği gece; FestivaL Direktörü Selçuk Dinçer’in konuşması ile başladı.
Sanatın iyileştirici, sanatın bütünleştirici, sanatın birleştirici olduğunu söyleyen Dinçer, “Bu günlerde herşeyden çok sanata ihtiyacımız var. Ülkemiz çok sorunlu günlerden geçiyor. İçinde bulunduğumuz sorunlu günlerde sanata ihtiyacımız nedeniyle; aldığı emirleri yerine getirken canını, hayatını hiçe sayan kahraman türk ordusu mensuplarına, Türk askerlerine ithaf ediyoruz” dedi.

Konuşma ve etkinlik destekçilerine plaket verilmesinin ardından Almanya’nın en saygın tiyatro topluluklarından Theater Strahl, Sınıf Sınıf adlı gösterisini açılış törenine katılan İzmirliler için sergiledi. Almanya beatbox şampiyonu olan Mando’nun müzikleri üstlendiği ve bir sınıftaki öğrenciler arasında gelişen komik durumlar ve olaylar üzerine kurulu olan  eğlenceli oyun izleyenlerden tam not aldı.
Gece; boyoz ve lokma gibi yöresel ürünlerin ikram edildiği kokteyl ile sürdü. 

Bu haber 1640 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hindistan'dan İzmir'e getirilen 87 Türk karantinaya alındı
Hindistan'dan İzmir'e getirilen 87 Türk karantinaya alındı
‘Normalleşme’ye dair yeni iddia: 5 gün vaka görülmeyen illerden başlayacak
‘Normalleşme’ye dair yeni iddia: 5 gün vaka görülmeyen...