Konaklama ve Gastronomi Sektörü İzmir’e Geliyor
  • Reklam

Konaklama ve Gastronomi Sektörü İzmir'e Geliyor

HORECA Fuarı ile konaklama ve gastronomi sektörünün tüm paydaşları İzmir’de buluşmaya hazırlanıyor. Fuara TÜROFEF, ETİK ve TAFET de destek veriyor.

27 Ocak 2020 - 14:37

HORECA Fair Ege Uluslararası Otel Ekipmanları ve Ağırlama Konaklama Teknolojileri Fuarı; Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED), Ege Turistik işletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK), Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFET) işbirliği ile GL Platform işbirliği ile bu yıl ikinci kez Fuar İzmir’de düzenleniyor.

19-22 Şubat 2020 tarihleri arasında açık kalacak olan fuarda, otel tekstili, mobilyaları, mutfak, otel odası, çamaşırhane, restoran ürün ve ekipmanları, aydınlatma, güvenlik sistemleri, havuz ve aksesuarları, otel-restoran yapı danışmanlık firmaları yer alacak. TÜROFED Yönetim Kurulu Başkanı Sururi Çorabatır, Türk turizminin dünya turizminden daha fazla büyüdüğüne dikkat çekerek “HORECA ile bu büyümenin en avantajlı tarafı biz olacağız” diye konuştu. 

“Sektörün nabzını tutmalıyız”

Çorabatır, Türkiye'nin 2020 yılında 50 milyon turist ağırlamayı hedeflediğini, bundan en büyük payı da Ege Bölgesi’nin alacağını söyledi. Turizm sektörünün rekabetçi ortamında, turizm tesislerinin dünyadaki gelişime ayak uydurmak zorunda olduğuna dikkat çeken Çorabatır “Kentimizde hizmet kalitemiz ve fiyat dengemiz çok iyi. Turistlerin Türkiye’de en çok tercih ettiği şehirlerin başında İzmir geliyor. HORECA Fuarı da sektörün nabzını tutmamızı sağlayacak. Atacağımız doğru adımlarla, bu ilgiyi ekonomik değere dönüştürmeliyiz” dedi.

‘En iyiler’ bu fuarda

HORECA Fuarı’nın kentin ekonomisi kadar, tanıtımına da büyük katkı sağladığını söyleyen Çorabatır “Sektörün en iyileri, yerli ve yabancı birçok kuruluş, firma, müşteri, satıcı bu fuarda bir araya gelecek. Firmalar, tüm ihtiyaçlarını en iyiler arasından karşılaştırma yaparak seçme imkanına sahip olacak” dedi. Fuarların satış ve pazarlamanın en dinamik ve efektif unsurlarından biri olduğunu vurgulayan Çorabatır “Yüz yüze etkileşim, iş bağlantıları, workshoplar, şovlar, yarışmalar, seminerler.. Her açıdan bu fuar bizim için büyük şans. Bu şansı doğru kullanıp, bölgemizi ve ülkemizi tüm dünyaya tanıtalım” diye konuştu.

Bu haber 136 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mühendis Başkanın İcadı: PVC su borusundan yüz siperliği
Mühendis Başkanın İcadı: PVC su borusundan yüz siperliği
Başkan Soyer’den üç önemli çağrı
Başkan Soyer’den üç önemli çağrı