Karşıyaka yaya geçidi nöbetinde
  • Reklam
  • Reklam
  • Reklam
  • Reklam

Karşıyaka yaya geçidi nöbetinde

Türkiye’de aynı anda “Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz” sloganıyla yaya güvenliğini sağlamak için Karşıyaka’daki yönetici ve öğrenciler yaya geçidi nöbeti tuttu.

03 Ekim 2019 - 10:22

 

Karşıyaka Kaymakamı Ali Rıza Çalışır  "Ülke genelinde, tüm illerde aynı anda ‘Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz ' sloganıyla yaya güvenliğini sağlamak üzere, yaya geçidi nöbetini tutarak trafik bilincinin yaygınlaştırılması için başlatılan kampanyaya bizde katılıyoruz." dedi.

Yaya güvenliğini sağlamak üzere trafik bilincinin yaygınlaştırılması için Karşıyaka Emniyet Müdürlüğü önündeki trafik ışığı olmayan yoldaki yaya geçidinde Karşıyaka Kaymakamı Ali Rıza Çalışır, İlçe Emniyet Müdürü Kaan Coşkun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa İslamoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Ahmet Karaman, kurum ve okul müdürleri ile öğrenciler yaya geçidi nöbetine katıldı.

Yoldan geçen araçlar öğrencilerin ve etkinliğe katılanların yaya geçidinden geçmesi sırasında duran araçlara, etkinliğe katılanlar tarafından yaya güvenliği ile ilgili broşürler dağıtıldı, yeni trafik yasası hakkında sürücüler bilgilendirildi.

Trafiğin, ülkenin önemli sorunlarından biri olduğunu, çok sayıda vatandaşın kazalarda hayatını kaybettiğini belirten Çalışır, başta sivil toplum kuruluşları olmak üzere herkesin desteğine ihtiyaç duyduklarını aktardı. Uygulamanın verimli geçtiğini de vurgulayan Kaymakam Çalışır “Trafik kurallarına uymak hepimiz için önemli bir görevdir “ dedi.

Bu haber 342 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Zeytin festivalinde markalı ürün vurgusu
Zeytin festivalinde markalı ürün vurgusu
Türk doğal taşları Meksikalıların inşaat projelerini süsleyecek
Türk doğal taşları Meksikalıların inşaat projelerini...