Karaburun’da toplu taşımaya da kadın eli
  • Reklam
  • Reklam
  • Reklam
  • Reklam

Karaburun’da toplu taşımaya da kadın eli

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden sonra Karaburun Belediyesi’nde de toplu ulaşımda yeni bir dönem başladı. Şoför Elvan Başkaya, belediyeye ait toplu taşıma aracında göreve başladı.

25 Eylül 2019 - 10:37

Kaymakamı, Belediye Başkanı ve 4 muhtarı kadın olan Karaburun’da toplu taşımaya da kadın eli değdi. En zorlu meslekler arasında kabul edilen otobüs şoförlüğünde yetkinliğini kanıtlayan Elvan Başkaya, görevine başladı.


Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, Elvan Başkaya ile başlayan kadın şoför uygulamasının bu alanda kendine güvenen tüm kadınlara örnek olacağını belirterek, “Belediye olarak daha fazla kadın şoför istihdamını destekliyoruz. Kadınlarımızın istedikleri ve azmettikleri takdirde yapamayacakları hiçbir iş yok. Elvan Başkaya’ya yeni görevinin hayırlı olmasını diliyorum” dedi. “Yıllardır hayalim olan mesleği yapacağım ve Karaburun halkına hizmet edeceğim için çok mutluyum” diyen Elvan Başkaya da, en az erkek meslektaşları kadar işinin hakkını vereceğini vurguladı. Yıllarca öğrenci servisi kullandığını ve bu konuda deneyimli olduğunu hatırlatan Başkaya, kendisine duyduğu güven nedeniyle Belediye Başkanı Erdoğan’a teşekkür etti.

Bu haber 53 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Göztepe Başkanı Sepil'den Kulüpler Birliği Başkanlığı açıklaması
Göztepe Başkanı Sepil'den Kulüpler Birliği Başkanlığı...
Fuar İzmir'de iki fuar, bir kongre
Fuar İzmir'de iki fuar, bir kongre