İzmir’deki tiyatroya ’ıspanak’ engeli
  • Reklam

İzmir'deki tiyatroya 'ıspanak' engeli

Yılmaz Özdil’in kitabından tiyatroya uyarlanan “M. Kemal” oyunu 6 Kasım’da İzmir’de izleyici ile buluşacaktı. Oyun ileri bir tarihe ertelendi. Oyunun en önemli oyuncularından biri son prova esnasında fenalaştı. Hastaneye kaldırılan ve gıda zehirlenmesi teşhisi konulan oyuncunun ıspanak yediği öğrenildi. Böylece ıspanaktan zehirlenenlerin sayısı 197 oldu.

06 Kasım 2019 - 17:54

Yılmaz Özdil'in yazdığı, Barış Taşkın'ın yönettiği, Müjdat Gezen Tiyatrosu tarafından sahnelenmeye hazırlanılan “M. Kemal” oyununun son provasında beklenmedik bir olay yaşandı. Oyunun önemli oyuncularından biri hastalandı. Provayı izlemeye giden Müjdat Gezen, tanık olduğu olayı anlattı.

Gezen, “Çocuk sahnenin ortasında küt diye düştü. O sırada Çanakkale Savaşı canlandırılıyordu, sahnede top ve silah ses efektleri vardı. Ben rol icabı zannettim. İlk kez provayı izlediğimden öyle sandım ama herkes orada öyle bir rol olmadığını biliyor. Birdenbire herkes baygınlık geçiren oyuncumuza koştu. Yüzü kireç gibi bembeyaz olmuştu. Hemen hastaneye kaldırdık. Gıda zehirlenmesi olmuş. Yediği ıspanak dokunmuş. Serum bağladılar. Turnemiz olduğunu söylediğimiz doktor, oyuncumuzun en az iki gün müşahede altında kalması gerektiğini söyledi” dedi.

İzmir gösterimi ertelendi

Oyun 6 Kasım 2019 Çarşamba akşamı İzmir Bostanlı Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu'nda izleyici ile buluşacaktı. Mecburen oyunun iptal edildiğini bildiren Müjdat Gezen, “Oyuncumuz iyileştiğinde devam edeceğiz ve bulduğumuz ilk fırsatta İzmir'e geleceğiz” dedi.

Dündar: Zehirli otların arasına ıspanak karışmış

Olayı Twitter sayfasından duyuran usta gazeteci ve televizyoncu Uğur Dündar da, Müjdat Gezen Tiyatrosu'nu İzmir'de karşılamak için özel hazırlık yaptığını ancak bu haber nedeniyle şoke olduğunu belirtti.

Dündar, yaptığı açıklamada ironik bir değerlendirmede bulunarak, “Zehirli otların arasına ıspanak karışmış” dedi. Dündar, “Gıda terörü almış başını gidiyor. Buna dur demek lazım” diye konuştu.

Kaynak: Sözcü

Bu haber 267 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çalgiya İzmir
Çalgiya İzmir
Çiçekçilik sektörüne acil destek sağlansın
Çiçekçilik sektörüne acil destek sağlansın