İşgücü Piyasası Analizi Kapsamında İzmir 2020 yılına bakış...
  • Reklam

İşgücü Piyasası Analizi Kapsamında İzmir 2020 yılına bakış toplantısı yapıldı

İzmir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü'nce “İşgücü Piyasası Analizi Kapsamında İzmir 2020 Yılına İstihdama Bakış” toplantısı SwissOtel Büyük Efes İzmir'de gerçekleştirildi.

27 Kasım 2019 - 13:43 - Güncelleme: 27 Kasım 2019 - 13:54

Toplantıya İzmir Ticaret Odası, Ege Bölgesi Sanayi Odası, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Ege İhracatçı Birlikleri, İzmir Ticaret Borsası, İzmir Kalkınma Ajansı, Peryön Ege Şube Başkanlığı, başkan ve yöneticileri ile akademisyenleri katıldı, toplantıda 2019 ve 2020 yıllarının değerlendirmeleri yapıldı.

İŞKUR'un ulusal ve yerel istihdam politikalarının oluşturulması amacıyla her yıl yapılan İşgücü Piyasası Araştırması kapsamında ilimizde 2019 yılında 18 ayrı sektörde  6.288 işyeri ile yüz yüze görüşme yapıldı ve taslak sonuç raporu hazırlandı.  

Toplantıda İzmir Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Kadri Kabak açılış konuşmasının ardından,   yapılan IPA kapsamında hazırlanan “İşgücü Piyasası Araştırması ve 2019 Yılı Faaliyetleri”  konulu bir sunum gerçekleştirdi. 

Ardından İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu üyesi Dokuz Eylül Üniversitesi Temsilcisi İ.İ.B.F Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü'nden Prof.Dr. Tunç Demirbilek “İzmir İşgücü Piyasası Üzerine Değerlendirme” konulu akademik bakış sunumu  ile devam etti. 

Oda başkanı, üst düzey yönetici ve akademisyenlerden oluşan katılımcıların  2020 yılında, işgücü piyasası ve İzmir`de işsizliğin azaltılmasına ilişkin değerli  görüş ve önerilerini paylaştığı toplantı, İl Müdürü Kadri Kabak'ın  katılanlara destekleri ve değerli katkılarından dolayı teşekkür etmesi, toplantının ilimiz için faydalı olması dileğinde bulunması ile sona erdi.

Bu haber 252 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çalgiya İzmir
Çalgiya İzmir
Hindistan'dan İzmir'e getirilen 87 Türk karantinaya alındı
Hindistan'dan İzmir'e getirilen 87 Türk karantinaya alındı