Genç liderler bu eğtimde buluştu
  • Reklam

Genç liderler bu eğtimde buluştu

Uuslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu RYLA “Rotary Yarının Liderlerini Arıyor” liderlik eğitim programlarının ilki “İçindeki Lideri Keşfet” temasıyla Bursa Adranos Otel’de gerçekleşti.

02 Ekim 2019 - 09:50

Uluslararası Rotary’nin dünya gençliğine verdiği önemi anlatmak, gençlere eğitimle deneyim kazandırmak, onları etkin birer lider olma yolunda desteklemek amacıyla dünya genelinde düzenlediği liderlik eğitimlerinde, Rotary 2440. Bölge Federasyonu “İçindeki Lideri Keşfet” temasıyla dönemin ilk seminerini Bursa’da düzenledi. “Rotary Yarının Liderlerini Arıyor” yani RYLA kısa adıyla Nilüfer Rotary Kulübü ev sahipliğinde düzenlenen ve iki gün süren eğitime bu yıl yaşları 18 ile 30 arasında değişen 24 öğrenci ve genç profesyonel katıldı.

“Etki Alanımıza Odaklanmalıyız”

Rotary 2440. Bölge RYLA Ana Komite Başkanı E. Levent Özkuşçu’nun moderatörlüğünü ve eğitmenliğini üstlendiği programda iyi birer lider olabilmek için önce kendimizin lideri olabilmemizin önemi vurgulandı. Özkuşçu, “Yaşamı algılama, anlama ve yorumlama biçimimiz olan paradigmaların önemi, farkında olduğumuz tüm olay ve durumların bizim ilgi alanımızı oluşturduğu ancak bir çaba sonucu etki edebildiklerimizin etki alanımızdaki konular olduğunu gençlerimize anlattık. Bu nedenle kendimizi geliştirebilmemiz için önce etki alanımıza odaklanmamız gerekiyor. Bu dönem çeşitli illerde yapmayı planladığımız toplam sekiz eğitim programımızda bu konuyu ön plana çıkaracağız.” dedi.

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’in de “Kent ve Liderlik” sunumuyla katıldığı seminerde Rotary 2440. Bölge Federasyonu Başkanı Fatih Akçiçek, eşi Yeşim Akçiçek, Nilüfer Rotary Kulübü Başkanı Gökhan Gürsoy, kulüp üyeleri ile çeşitli illerden gelen gençler katıldı. Kentlerin de insanlar gibi bir kimliği olduğunu ifade eden Başkan Erdem, “Buradan yola çıkarak bir kenti planlamanın o kentin kaderini çizmekle kimliğini belirlemekle eşdeğer olduğunu söyleyebiliriz. Bir kenti planlamak geleceğe dair bir öngörü gerektirir.” ifadelerini kullandı.

Nilüfer Rotary Kulübü Başkanı Gökhan Gürsoy ise, “Liderlik, iletişim, kişiler arası iletişim becerileri, beden dili, zaman yönetimi, hedef belirleme, özfarkındalık gibi gençlerin kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak çok önemli konulardan oluşan bir içerikle eğitim seminerimizi gerçekleştirildik.” şeklinde konuştu. 

Bu haber 474 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Galatasaray'da Gençlerbirliği Hazırlıkları Devam Ediyor
Galatasaray'da Gençlerbirliği Hazırlıkları Devam Ediyor
'Kadına, Çocuğa ve Hayvan Şiddetine Hayır' Teması Sokak Duvarlarına İşlendi
'Kadına, Çocuğa ve Hayvan Şiddetine Hayır' Teması Sokak...