Epic Games kendi oyun mağazasını açıyor
  • Reklam

Epic Games kendi oyun mağazasını açıyor

PC, konsol, mobil, Web ve VR platformlarında pek çok oyuna hayat veren Unreal Engine motorunun da yaratıcısı olan Epic Games, çevrimiçi bir oyun mağazası açacağını duyurdu. Fortnite’in başarısı bu mağazayı açıyoruz” diyen şirket, oyun geliştiricilerine gelirlerden yüzde 88’e varan oranda pay verecek.

05 Aralık 2018 - 11:43

PC, konsol, mobil, web ve VR platformlarında oyun geliştirilmesine olanak sağlayan Unreal Engine oyun motorunun da sahibi olan Epic Games, kendi oyun mağazasını açacağını açıkladı.

Epic Games, çevrimiçi mağazasında geliştiricilere satış gelirlerinden yüzde 88’e varan oranda pay vereceğini duyurdu. Kısa süre içerisinde özel olarak seçilmiş bir dizi PC ve Mac oyunuyla birlikte açılacak olan mağaza, 2019 yılı içerisinde ilave oyunlar kabul etmeye ve başka platformları da desteklemeye başlayacak.

Epic Games mağazasının kapıları farklı oyun motorlarıyla geliştirilmiş tüm oyunlara açık olacak. Mağazada yer alacak ilk oyunların arasında Unreal, Unity ve diğer oyun motorlarıyla geliştirilmiş oyunlar bulunuyor. Şirket ayrıca Unreal Engine ile geliştirilen oyunlara özel olarak, oyun motoru lisansı için geliştiricilerin ödemesi gereken telif hakkı payından feragat edecek.

'Fortnite'in başarısı sayesinde bu mağazayı açıyoruz'

Epic Games mağazasına özel olarak devreye alınan İçerik Üreticilerini Destekleme Programı ile geliştiriciler, aralarında Youtube ve Twitch yayıncılarının da olduğu 10 binden fazla içerik üreticisine ulaşabilecekler. İçerik Üreticilerini Destekleme programı, oyun geliştiricilerine sağladıkları katkılardan dolayı içerik üreticilerini ödüllendirecek.

Epic Games’in kurucusu ve CEO’su Tim Sweeney, mağazayla ilgili olarak, “Geliştiriciler olarak uzun zamandır makul fiyatları olan, bizi oyuncularımıza doğrudan ulaştıran bir mağazanın hayalini kuruyorduk. Fortnite’ın başarısı sayesinde imkânlarımızı diğer geliştiricilerle paylaşarak bu mağaza hayalini gerçekleştirebileceğiz” dedi.

Hâlihazırda Battle Breakers, Spyjinx ve yeni Unreal Tournament oyunları üzerinde çalışan Epic Games, geçen hafta ‘Battle Royale’ türündeki Fortnite ile dünya çapında 200 milyon oyuncu sayısına ulaştığını duyurmuştu.

Unreal Engine, Gears of War, Shadow Complex ve Infinity Blade gibi oyunların yaratıcısı olan Epic Games’in mağazasında yayınlanacak ilk oyunlarla ilgili ayrıntılı bilgiler 6 Aralık Perşembe günü düzenlenecek olan The Game Awards etkinliğinde duyurulacak.

Kaynak: Habertürk

Bu haber 1006 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FOLKART YAKINDA URLA BADEMLER’DE
FOLKART YAKINDA URLA BADEMLER’DE
FOLKART’TAN SÜPER  KAMPANYALAR
FOLKART’TAN SÜPER KAMPANYALAR