Enerji Tıbbı ve Frekans Terapileri sağlığa ışık tutuyor

Enerji Tıbbı ve Frekans Terapileri sağlığa ışık tutuyor

Dünyanın saygın bilim insanlarını İzmir’de buluşturan 2. Uluslararası Magnetoterapi ve Frekans Tıbbı Kongresi geniş bir katılımla tamamlandı. Enerji Tıbbı ve Uygulamaları Derneği (ETUD) Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Mustafa Erşin çok verimli geçen bir organizasyona imza atıldığını belirterek, “Kongremiz sağlığın ritmini inceleyen önümüzdeki dönemde yapılacak çalışmalara da ışık tutacak” dedi.

05 Nisan 2019 - 17:14 - Güncelleme: 05 Nisan 2019 - 17:55

Op. Dr. Mustafa Erşin,  kongreyi tüm dünyada kullanılan titreşim tıbbı ve frekans terapileri uygulamaları hakkında kamuoyunu bilinçlendirmek için düzenlediklerini belirtti. Op. Dr. Erşin Türkiye’de titreşim tıbbı alanında yaşanan belirsizliğin ortadan kaldırılması yolunda bilgi birikimi ve bilimsel araştırmaları bir araya getirmekten mutluluk duyduklarını söyledi. 

Op. Dr. Mustafa Erşin, “Hem bilimsel, hem de içerik açıdan kongremiz çok verimli geçti. Sağlık Bakanlığı Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT) Bilim Kurulu da yapılan çalışmaları yakından takip ederek, bu uygulamaların ehil olmayan ve yetkisiz kişilerce kullanımının önüne geçilmesi konusunda destek veriyor. Titreşim tıbbı kullanımının hekimler yani ehil eller tarafından uygulanması gerektiği konusunda bilim kurulundaki değerli arkadaşlarımızla hemfikir olunması bizi mutlu etti. Kongremizin tamamlanması sonrasında, gelecek yılın programı yapılmaya başlandı. 3.Kongre hazırlığı kapsamında Kongre Bilim Kurulumuz çalışmalarına başlayarak, gerek bilimsel içeriğin gerekse uluslararası katılımın daha üst seviyelere taşınacak” dedi. 

Kongre boyunca Sağlık Bakanlığı’na gerekli bilgiyi aktarma fırsatı yakaladıklarını belirten Op. Dr. Erşin, bakanlık temsilcilerinin frekans ve titreşim tıbbı uygulamalarında yaşanan sıkıntıların ortadan kalkması için gerekli çalışmaların hızlandırılacağının sinyalini verdiklerini belirtti. Enerji Tıbbı ve Uygulamaları Derneği’nin (ETUD) bu yıl ikincisini düzenlediği Uluslararası Magnetoterapi ve Frekans Tıbbı Kongresi’nde usta akademisyenler ve alanında uzman hekimler 23-24 Mart tarihlerinde İzmir’de bir araya gelmişti. 

 

 

Bu haber 689 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Er meydanının yiğitleri 20 Eylül'de Manisa'da buluşacak
Er meydanının yiğitleri 20 Eylül'de Manisa'da buluşacak
Kobe Bryant Helikopter Kazasında Hayatını Kaybetti...
Kobe Bryant Helikopter Kazasında Hayatını Kaybetti...