Ekonomi Kulübü’nden ’İncir’ teşekkürü
  • Reklam

Ekonomi Kulübü'nden 'İncir' teşekkürü

AYDIN (İHA) – Aydın'da haftalardır gündem olan incirin üreticinin elinde kalması sorunu AK Parti Aydın Milletvekillerinin girişimleri sonucu çözüme kavuştu. Toprak Mahsulleri Ofisi...

08 Ekim 2019 - 12:27 - Güncelleme: 08 Ekim 2019 - 12:27

AYDIN (İHA) – Aydın'da haftalardır gündem olan incirin üreticinin elinde kalması sorunu AK Parti Aydın Milletvekillerinin girişimleri sonucu çözüme kavuştu. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından incir alınacak olması Aydın'da sevinçle karşılandı. Konuyla ilgili açıklama yapan Ekonomi Kulübü Aydın Şubesi incirin, TMO'nun alıp yaptığı ürünler arasına girmesinde emeği olan herkese teşekkür etti.
Ekonomi Kulübü Aydın Şubesi yönetim kurulu üyesi ziraat mühendisi Ahmet Çay, TMO'nun incir alımına başlaması ile ilgili yaptığı açıklamada "Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) yeni dönemde incir alımına başlayacak. AK Parti 29. Dönem İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda ilimiz Aydın'ın en önemli gelir kaynağı ve mahsullerinden olan incirin alımına başlaması kararı alındı. AK Parti Aydın milletvekillerinin girişimi neticesinde Cumhurbaşkanımızın oluru ile değerimiz ve değerlimiz incir de artık TMO'nun alım yaptığı ürünler arasına girdi. TMO'nun alıma geçmesi ile artık Aydınımız'ın sembolü olan incir, değerine yakışır yerini almış olacaktır. Bu bağlamda incir üreticilerimiz de daha iyi gelirler elde edebilecek ve incirin yerli ve milli ekonomimize katkısı da artmış olacaktır. Tüm çiftçilerimiz, halkımız ve vatandaşlarımız için bu girişimin hayırlı olmasını temenni eder; başta Cumhurbaşkanımız ve Tarım Bakanımız olmak üzere milletvekillerimize teşekkür ederiz" ifadelerine yer verdi.

Kaynak: İHA
Bu haber 133 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Galatasaray'da Gençlerbirliği Hazırlıkları Devam Ediyor
Galatasaray'da Gençlerbirliği Hazırlıkları Devam Ediyor
'Kadına, Çocuğa ve Hayvan Şiddetine Hayır' Teması Sokak Duvarlarına İşlendi
'Kadına, Çocuğa ve Hayvan Şiddetine Hayır' Teması Sokak...