EÇEV’in sürdürülebilirlik projesine AB desteği
  • Reklam

EÇEV’in sürdürülebilirlik projesine AB desteği

Ege Çağdaş Eğitim Vakfı (EÇEV), Avrupa Birliği’nin sivil toplum kuruluşlarına yönelik destek programı kapsamında, “Yenilikçi Yönetim ile Sürdürülebilirliğin Sağlanması: Sürdürülebilirlik Yönetimi ve Raporlaması Sisteminin Küresel Raporlama Girişimi Standartları ile Yapılandırılması” projesiyle destek almaya hak kazandı. EÇEV’in faaliyetlerinin sürdürülebilirliğini ve kalitesini arttıracak bu proje, Ege Bölgesi’nden destek almayı hak eden iki projeden birisi oldu.

28 Ekim 2019 - 14:37

1995 yılında, fırsat eşitsizliğinin olmadığı bilimsel, yaratıcı, sorgulayıcı ve katılımcı bir eğitim sistemine katkı sağlamak amacıyla kurulan EÇEV, bu çalışmalarının kalitesini daha da yükseltme ve sürekliliğini arttırma yolunda çok önemli bir adım daha attı.

T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından Avrupa Birliği IPA II-Sivil Toplum Sektörü altında yürütülen Sivil Toplum Destek Programı İkinci Dönem Hibe Programı kapsamında “Yenilikçi Yönetim ile Sürdürülebilirliğin Sağlanması: Sürdürülebilirlik Yönetimi ve Raporlaması Sisteminin Küresel Raporlama Girişimi Standartları ile Yapılandırılması” projesiyle EÇEV, desteklenmeye hak kazandı. EÇEV’in projesi, Türkiye genelinde yapılan başvurulardan Ege Bölgesi’nde hibe almaya hak kazanan iki projeden birisi oldu. Projenin hibe bedeli 146.000 Euro.

13 Mayıs 2019 tarihinde başlayan proje ile EÇEV’in ulusal ve uluslararası düzeylerde politika yapım ve karar alma süreçlerine daha aktif katılımının gerçekleştirilmesi, bu amaca ulaşılabilmesi için daha güçlü sivil diyalog, katılım ve itibar sağlamak amacıyla kurumsal kapasitesinin arttırılmasını hedefleniyor. 

Projenin açılış konferansına katılan ve bir konuşma yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer sürdürülebilirliğin önemine vurgu yaptı ve EÇEV’in bu projesinin Ege Bölgesi ve İzmir’deki kurumlar için çok önemli bir adım olduğunu belirtti.

Daha sonra söz alan EÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Yasemin Reşitoğlu, bu proje ile eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması konusunda başta dezavantajlı kesimler olmak üzere burs ve eğitim desteğine ihtiyaç duyan öğrenciler, paydaş okullar ve öğretmenler, kamu kurum ve kuruluşları, işbirliği yaptıkları sivil toplum kuruluşları, bağışçılar, gönüllüler ve çalışanlarına yönelik yürüttükleri program ve projelerin etkisinin ölçülmesinin çok daha sağlıklı yapılacağını söyledi. Reşitoğlu, “EÇEV olarak sürdürülebilir kalkınmanın en önemli yapı taşlarından olan ve Birleşmiş Milletler 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları arasında tanımlanan “Herkes için kapsayıcı ve nitelikli eğitimin başarılması ve herkese yaşam boyu öğrenme imkanlarının yaratılması” konusunda önemli çalışmalar yürütüyoruz. Artık sadece iyi bir fikrinizin olması, iyi bir projenizin olması ve hatta bunu sahada iyi uygulamanız yetmiyor. Uygulamayı, sonuçlarını çok iyi izlemeniz ve küresel standartlarda raporlamanız da gerekiyor. 

Bu haber 257 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FOLKART YAKINDA URLA BADEMLER’DE
FOLKART YAKINDA URLA BADEMLER’DE
FOLKART’TAN SÜPER  KAMPANYALAR
FOLKART’TAN SÜPER KAMPANYALAR