Coronavirüs İzmir’de Mi?

Coronavirüs İzmir'de Mi?

Bütün dünyanın korku ile takip ettiği coronavirüs hastalığı İzmir'e mi geldi? Bir süre önce Çin'e seyahat eden bir kişinin öksürük ve ateş şikayeti ile hastaneye başvurması, 'Coronavirüs İzmir'de mi' sorusunu gündeme getirdi. Bir süredir fısıltı gazetesinin gündemde tuttuğu bu iddia ile ilgili olarak İzmir Sağlık İl Müdürlüğü bugün açıklama yaptı.

27 Ocak 2020 - 12:23

Hastanın Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tek kişilik odada tedavi altında olduğu bildirilen açıklamada, yapılan incelemelerde hastada coromavirüs bulgusuna rastlanmadığı kaydedildi.

 

İşte İzmir İl Sağlık Müdürlüğünün konuya ilişkin resmi açıklaması:

 

"27.01.2020 tarihinde önce özel hastaneye, daha sonra Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne öksürük ve ateş yakınmasıyla başvuran bir hasta, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde önlem amacıyla tek kişilik odada gözlem ve tedavi altına alınmıştır. Hastanın 10 gün önce Çin’e iş seyahati yaptığı belirlendiğinden n-CoV hastalığı yönünden değerlendirilmesine karar verilmiştir. Hastanın hastalığın görüldüğü Wuhan kentine 600 km uzaklıktaki bir şehirde bulunduğu, bu şehirde n-CoV hastalığının görülmediği tespit edilmiştir. Hastanın yapılan muayenesinde ateş tespit edilmemiş, solunum sıkıntısı bulgusuna rastlanmamıştır. Tanı için gerekli numuneler alınarak Referans Laboratuvarına gönderilmiştir."

Bu haber 162 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'YERYÜZÜ MİSAFİRİ' TÜM KİTAPÇILARDA
'YERYÜZÜ MİSAFİRİ' TÜM KİTAPÇILARDA
Derbinin Hakemi Belli Oldu
Derbinin Hakemi Belli Oldu