Çiğli’de örnek proje
  • Reklam

Çiğli'de örnek proje

Bünyesinde bulunan sosyal tesislerden elde edilen gıda fazlası ürünleri Veteriner İşleri Müdürlüğü'nde tedavi gören kedi ve köpekler için kullanan Çiğli Belediyesi, sosyal sorumluluk konusunda fark yaratmaya devam ediyor.

29 Kasım 2019 - 14:42 - Güncelleme: 29 Kasım 2019 - 14:49

Çiğli Belediyesi, başlattığı proje kapsamında Akvaryum, Pelikan ile Cumhuriyet ve Demokrasi Parkı sosyal tesislerinden elde edilen gıda fazlası ürünleri, Patili Dostlar için kullanmaya başladı.

Veteriner İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler her gün belediyenin sosyal tesislerini ziyaret ederek gıda fazlası ürünleri ayrıştırılmış bir şekilde teslim alıyor. Daha sonra bu ürünleri, Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde tedavi edilen sokak hayvanlarının günlük gıda tüketiminde kullanılmak üzere müdürlüğe teslim ediyorlar. Gerçekleştirilen bu proje sonrasında kapısında “Pati Dostu İşletme” unvanı yazılı olan tesislere evcil hayvanlarıyla gelen müşterilerin sayısında artış gözlenirken, vatandaşlardan da oldukça olumlu tepkiler alındı.

Sorumluluk duyuyoruz

Yaşayan her canlıya karşı sorumluluk duyduklarını belirten Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, "Bu uygulama sayesinde patili dostlarımız, özellikle de yavrular için ihtiyaç duyduğumuz gıdaya daha kolay ulaşıyoruz. Bizler ortak yaşamın sorumluluğunu paylaşıyoruz. Sosyal tesislerimize gelen misafirlerimizden, sürecin içinde yer alan çalışanlarımıza kadar aynı sorumluluğun bir parçası olmalarını sağlıyor, onları bir yavrunun daha hayata tutunmasında paydaş kılıyoruz.  Bu hepimizin içinde yer almaktan keyif aldığı bir projedir” dedi.

Sevgi pekişecek

Çevreye karşı duyarlılığın sevgiyi pekiştirdiğini belirten Başkan Gümrükçü sözlerini şöyle sürdürdü, “Bu alanda gerçekleştirdiğimiz projeler dar bir alanda değerlendirilmemelidir, bizler sevginin başlangıcını kovalıyoruz. Bilinmelidir ki bir hayvanı seven insan, bir çocuğu, bir kadını, bir insanı empati kurarak daha çok sevecektir. Bizim için bu empati çocuk istismarlarını, kadına karşı uygulanan şiddeti önlemenin başlangıcıdır. İnsan olduğumuzu hatırlamanın başlangıcıdır. İnanıyorum ki halkımız da bu konuda desteklerini en iyi şekilde sunacaklardır.”

Kaynak: Ege'de SonSöz

Bu haber 386 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FOLKART YAKINDA URLA BADEMLER’DE
FOLKART YAKINDA URLA BADEMLER’DE
FOLKART’TAN SÜPER  KAMPANYALAR
FOLKART’TAN SÜPER KAMPANYALAR