CHP’li Yıldırım’dan Köstem’e cevap!

CHP'li Yıldırım'dan Köstem'e cevap!

İzmir İl Örgütü’nde Köstem tartışması bitmek bilmiyor. “Adamın tepesini attırmasınlar, kaç tane Levent Köstem var?” açıklamasına İlçe Başkanı Yıldırım’dan, “Hiç kimse kendini partinin üzerinde hissetmesin. CHP her zaman üstünlerin hukukunu değil hukukun üstünlüğünü savunmuştur” dedi.

30 Mart 2018 - 10:57 - Güncelleme: 30 Mart 2018 - 11:07

Mehmet İŞLER /EGEDESONSÖZ- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Örgütü’nden 2015 yılında istifa eden Ortopedi uzmanı Doç. Dr. Levent Köstem’in durumu bilmeceye dönüştü.

Köstem’in hala partide üye görünmesi sonrasında yaşanan disiplin tartışması ve süreci ise tam bir yılan hikayesi şeklini aldı. 3 yıl önce sosyal medya aracılığıyla partiden ayrılma kararı alan Köstem’in istifası dönemin il yönetimi ve genel merkez yönetimi tarafından işleme konmadı.

Karşıyaka İlçe Başkanı Uğur Yıldırım’ın, Buca İlçe Örgütü’ne Köstem’in parti dışı kalması için yazı göndermesi ve daha sonra sürece il yönetiminin dahil olması ortalığı karıştırdı.

- CHP İZMİR’DE DİSİPLİN TARTIŞMASI: KAÇ TANE LEVENT KÖSTEM VAR?

BAŞKAN YILDIRIM’DAN CEVAP
Köstem, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ve CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Uğur Yıldırım’ı hedef alarak, “Adamın tepesini attırmasınlar, kaç tane Levent Köstem var? Atatürk mezarından çıksa bunları sopayla döver. Keşke yaptıklarımın onda birini ilçe başkanı denen zatı muhterem yapsa da insanlar tanısa. Adını bilmiyoruz adamın. Ben 25 yıl Karşıyaka’da yaşadım. Belediye başkanı ilçe başkanı orada o kadar yaşamış mı?” şeklinde ateş püskürmüştü. Bu açıklamalara İlçe Başkanı Yıldırım’dan karşı cevap geldi.

BUCA İLÇE BAŞKANIMIZ VE İL BAŞKANIMIZIN TAKDİRİNE BIRAKIYORUM
Yıldırım, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin her bir üyesi Levent Köstem kadar değerlidir. Tüzük karşısında da eşittir ve aynı haklara sahiptir. Hiç kimse kendini partinin üzerinde hissetmesin ya da kendini herhangi bir üyeden daha değerli görmesin. Partimizin o isimsiz neferleri sokak sokak gezen hiç bir beklentisiz hayatını CHP iktidarı için çalışan her üye kıymetlidir ve önlerinde saygıyla eğilirim. Burada sorun il ve ilçe başkanlarına ‘salak herifler bön bön bakıyorlar’ demek demokrasi midir? Sorun bu. Demokrasiyse sorun yok devam edelim. Herkes ilçe başkanlarına canı sıkıldığı zaman salak herifler demeye devam etsin. Bunu Buca ilçe başkanının ve il başkanımızın takdirine bırakıyorum” dedi.

BENİM YAPTIKLARIM ORTADA KENDİSİ HANGİ GÖREVLERİ YÜRÜTTÜ?
Yıldırım, “Ben Karşıyaka’da mahalle koordinatörlüğü, seçim ve hukuk islerinden sorumlu başkan yardımcılığı, örgüt ve parti örgütlerinden sorumlu başkan yardımcılığı ve 2 dönemdir seçilerek ilçe başkanlığı yapıyorum. İlçemizde birçok seçimi yönettim ve şu an Türkiye’de CHP’nin en yüksek oyunu alıyoruz ve partime verdiklerimizi kattıklarımızı bir gün Karşıyaka’ya gelirse kendisine de anlatmaktan mutlu olurum. Kendisi partide hangi görevleri yürüttü bilmiyorum” diye konuştu.

ÜSTÜNLERİN HUKUKU DEĞİL, HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜ VURGUSU!
Yıldırım ayrıca, “Şu önemlidir; CHP her zaman üstünlerin hukukunu değil hukukun üstünlüğünü savunmuştur ve savunmaya da devam edecektir” dedi.

EMPATİYE DAVET ETTİ!
Yıldırım ayrıca Köstem’e kullandığı kelimelerin kendisine yönelmesi halinde vereceği tepkiyi sordu. Yıldırım Köstem’i empatiye davet ederken, “Ben 1987 Ege Üniversitesi eczacılık fakültesi girişli bir kişi olarak Levent Bey’den her gün birilerini itham edip insanları küçük görmesi yerine empati yapmasını öneririm. Ve şu soruyu kendime sorarım; birisi çıksa kendisine ilçe başkanlarına kullandığı tabiri kullansa ne düşünür?” ifadelerini kullandı.

Bu haber 2178 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TFF 1. Lig: Altınordu: 0 - Bursaspor: 0
TFF 1. Lig: Altınordu: 0 - Bursaspor: 0
Amatör maçta 9 kırmızı çıktı, maç yarıda kaldı
Amatör maçta 9 kırmızı çıktı, maç yarıda kaldı