Büyükşehir’de kadro değişikliği: O isimlerin istifası...

Büyükşehir'de kadro değişikliği: O isimlerin istifası alındı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in kararı sonrasında eski Genel Sekreter Pervin Şenel Genç, Şirketler Koordinatörü Hilmi Özen ve İzelman Genel Müdürü Hüseyin Kırmızı ve Ünibel A.Ş Genel Müdürü Ardahan Totuk’un istifaları alındı.

21 Mayıs 2019 - 14:05

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in göreve geldikten sonra yakın çalışma ekibinde başlattığı değişim sürüyor. İlk olarak başkanlık özel kalem, protokol ve basın-halkla ilişkiler ekiplerinde yeni görevlendirmeler yapan Soyer, uzun süredir birimlerden brifing alıyordu. Büyükşehir Belediyesi’nin ana kademesi, İZSU, ESHOT gibi yan kuruluşlar ile şirketleri de yakın markaja alan Başkan Soyer düğmeye bastı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu döneminde uzun yıllar Genel Sekreterlik yapan Pervin Şenel Genç’in emekli olduktan sonra devam ettiği şirketlerdeki görevine son verildi. Genç’in bazı şirketlerde devam eden yönetim kurulu başkanlığı ve üyelikleri alındı.

Başkan Soyer’in kararıyla Büyükşehir’den ayrılan bir diğer isim ise İZELMAN Genel Müdürü Hüseyin Kırmızı oldu. Uzun yıllar İZBETON’da genel müdür yardımcılığı yaptıktan sonra İZELMAN’da görev verilen Kırmızı aynı zamanda Bornova ve Bayraklı’da da siyaset yapan kişiler arasında bulunuyor. Kırmızı’nın yerine Karabağlar Belediye Başkan Aday Adayı da olan Av. Heval Savaş Kaya’nın getirilmesi bekleniyor.

Büyükşehir’de istifası alınan diğer bir isim ise Hilmi Özen… Büyükşehir Belediyesi’nde farklı birimlerde çalıştıktan sonra emekli olan ve şirketler koordinatörü olarak görev yapan Özen de yeni karar nedeniyle artık Büyükşehir’de çalışmayacak.

Başkan Soyer, Aziz Kocaoğlu’nun kararıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne geçen İzmir eski Vali Yardımcısı Ardahan Totuk ile de yolları ayırdı. Vali yardımcılığı görevinde istifa ederek 2014’te Bayındır’da CHP tarafından aday gösterilen Totuk, seçim kampanyası sürecinde ayağını kırmış, yerine Dr. Ufuk Sesli aday gösterilmişti. Totuk, seçim süreci sonrasında Başkan Kocaoğlu’nun isteğiyle Ünibel A.Ş’nin genel müdürlüğünü yürütüyordu.

Sezer ve Şener bırakmıştı

Öte yandan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na Soyer seçilmeden önce Başkan Kocaoğlu’nun yakın çalışma ekibinde yer alan Fuarcılık Şirketi İZFAŞ’ın Genel Müdürü Gül Şener istifa etmişti. Büyükşehir Belediyesi’nde uzun yıllar planlama konusunda merhum Başkan Ahmet Piriştina’dan itibaren çalışmalar yapan Şener, ESHOT Genel Müdürlüğü ve İZDENİZ Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde de bulunmuştu. Şener, fuarcılık şirketinden Soyer gelmeden önce ayrılmıştı.

Başkan Soyer göreve başladıktan sonra ayrılma kararı alan bir diğer isim ise İZBETON Şirketi’nin Genel Müdürü Hüseyin Sezer oldu. Sezer’in, “görevi bırakmak istiyorum” talebi diğer isimlerle birlikte değerlendirilerek istifası işleme konuldu. CHP’de milletvekili adaylığı, belediye başkan aday adaylığı gibi siyasi süreçleri de bir yandan götüren isim olan Sezer, Kocaoğlu’na yakın isimler arasında bulunuyordu.

Başkan Soyer’in kadroya yönelik işlemlerini ve kararlarını Genel Sekreter Dr. Buğra Gökçe yaptı. Gökçe, yolları ayrılan isimlerle tek tek görüşerek son kararları tebliğ etti. 

Kaynak: Ege'de SonSöz

Bu haber 1048 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AYTO'nun 436 üyesi Gıda ve İçecek Fuarı'nı ziyaret etti
AYTO'nun 436 üyesi Gıda ve İçecek Fuarı'nı ziyaret etti
CHP İl Başkanı Çankır'dan JES açıklaması
CHP İl Başkanı Çankır'dan JES açıklaması