Başkan Kılıç’tan yangın açıklaması: "Belgelerde en...
  • Reklam
  • Reklam
  • Reklam
  • Reklam

Başkan Kılıç'tan yangın açıklaması: "Belgelerde en ufak hasar yok"

Buca Belediyesi Hizmet Binası içerisinde çıkan ufak çaplı yangın, belediye ekiplerinin hızlı ve koordineli çalışmaların sonucunda can ve mal kaybı yaşanmadan kontrol altına alındı. Yangında arşivdeki herhangi bir belgenin en ufak bir zarar almadığını söyleyen Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, ekiplerin özverili müdahalesinden dolayı teşekkür etti.

17 Haziran 2019 - 16:48 - Güncelleme: 17 Haziran 2019 - 16:56

Bugün öğle saatlerinde belediye binasının zemin katında yer alan arşiv bölümünde, aydınlatma arızası nedeniyle küçük çaplı bir yangın meydana geldi. Yangının arşiv bölümünde çıkması üzerine belediye ekipleri yoğun hassasiyet göstererek güvenlik tedbirlerine en üst seviyeye çıkardı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Buca Evka -1İtfaye Grubu ve belediye ekipleri hızla yangına müdahale ederek kısa süre içinde yangını tamamen söndürdü. 

 

Doğru müdahale ile belgeler zarar görmedi

Olayın ardından titizlikle yangının çıkış nedeni ve hasar tespiti ile ilgili çalışma yürüten belediye ekipleri, koordineli ve zamanında müdahale nedeniyle arşivde en ufak bir hasar ve belge kaybının yaşanmadığını kayıt altına aldı. 

Konu ile ilgili açıklama yapan Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç, “Bugün hiç beklemediğimiz şekilde bir yangın vakasıyla karşı karşıya kaldık. Yangın sonrası yaptığımız çalışmalarda arşivimizde her hangi bir can ve mal kaybı yaşanmaması arkadaşlarımızın doğru müdahalesinin başarısıdır.  Yaptığımız zarar tespiti çalışmasında arşivimizde yer alan hiçbir belge en ufak bir hasar bile almamıştır.  Tüm ekiplerimize özverili çalışmasından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Bu haber 193 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Batur'a büyük onur
Başkan Batur'a büyük onur
Selçuk beş açılışla taçlanıyor
Selçuk beş açılışla taçlanıyor