Bakan Selçuk kamu işçilerinin zam teklifini açıklayacak

Bakan Selçuk kamu işçilerinin zam teklifini açıklayacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk bugün saat 15.00'te Türk-İş heyetini davet ederek kamu işçileri için zam teklifini açıklayacak. TÜRK İŞ, en düşük brüt çıplak ücretin 3 bin 500 liraya çıkartılıp, 300 lira seyyanen zam yapılmasını istedi.

09 Temmuz 2019 - 10:57

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk bugün saat 15.00'te Türk-İş heyetini davet ederek kamu işçileri için zam teklifini açıklayacak.

TÜRK İŞ Başkanı Ergün Atalay, işçilerin zam teklifini İstanbul seçiminden önce Bakan Selçuk’a sunmuştu. TÜRK İŞ, en düşük brüt çıplak ücretin 3 bin 500 liraya çıkartılıp, 300 lira seyyanen zam yapılmasını istedi.

TÜRK İŞ, çekme ve iyileştirmenin ardından birinci yıl ilk altı ay yüzde 15, sonraki 1.5 yıl boyunca da altı ayda bir enflasyon + yüzde 3 refah payı talep etti.

HAK İŞ ise en düşük brüt ücretin 4 bin 250 liraya yükseltilip, 360 lira iyileştirme yapılmasını, birinci altı ay yüzde 15, sonraki altışar aylık dönemlerde de enflasyon artı yüzde 5 refah payı istedi.

Yaklaşık 200 bin kamu işçisinin 70 bini HAK İŞ’e bağlı sendikaların üyelerinden oluşuyor. Toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde tüm işçileri TÜRK İŞ temsil ediyor.

Kaynak: Habertürk

Bu haber 221 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MHP'li Başkan, AK Parti İl Başkanı Hızlı'yı ağırladı
MHP'li Başkan, AK Parti İl Başkanı Hızlı'yı...
Turgutluspor'dan Başkan Akın'a 3 puan sözü
Turgutluspor'dan Başkan Akın'a 3 puan sözü