AK Parti İzmir’de istifa depremi: İl Başkanı Şengül istifa...
  • Reklam
  • Reklam
  • Reklam
  • Reklam

AK Parti İzmir'de istifa depremi: İl Başkanı Şengül istifa etti

AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül görevinden istifa etti. Şengül'ün istifasını Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunduğu öğrenildi.

12 Nisan 2019 - 22:37

AK Parti İzmir’de flaş bir gelişme yaşandı. İki gündür Ankara’da olan AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, beklenmedik bir şekilde görevinden istifa etti.

İki günlük Ankara ziyaretinin ardından istifa eden Şengül’ün Genel Merkez'in bir tasarrufu olmamasına karşın istifayı kendi istediği öğrenildi. Başkent'teki temaslarında Genel Merkez yönetimiyle helalleşen Şengül’ün seçimlerdeki başarısızlığı üstlendiği aktarıldı.

Şengül'ün Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a istifasını sunduğu ve Erdoğan'ın da istifasını kabul ettiği bildirildi.

Şengül, yarın parti binasında düzenleyeceği toplantıyla istifasını kamuoyuna duyuracak.

14 ay sonra istifa etti

Dönemin İl Başkanı Bülent Delican’ın Genel Merkez yönetimince istifasının alınması üzerine Aydın Şengül, 15 Şubat 2018’de Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından İzmir İl Başkanı olarak atanmıştı.

Şengül,  2007-2009 yılları arasında da İzmir İl Başkanlığı görevinde bulunmuştu.

Öte yandan Şengül’ün istifasının ardından 50 kişilik yönetimin ne yapacağı merak konusu oldu. AK Parti Teşkilat Başkanı Erkan  Kandemir'in Pazar günü İzmir’e geleceği ve yönetimin istifasını isteyeceği öğrenildi. 

Kaynak: Ege Postası

Bu haber 308 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Manisa'da 'Beyaz altın' hasadı başladı
Manisa'da 'Beyaz altın' hasadı başladı
Bin 657 yaşındaki ağaçtan zeytin hasadı
Bin 657 yaşındaki ağaçtan zeytin hasadı