“7. Ulusal Fıtık Kongresi” İzmir’de başlıyor
  • Reklam

“7. Ulusal Fıtık Kongresi” İzmir’de başlıyor

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Fıtık Derneği işbirliğinde düzenlenecek olan 7. Ulusal Fıtık Kongresi 3-6 Ekim 2019 tarihleri arasında İzmir’de gerçekleştirilecek.

30 Eylül 2019 - 13:59

EÜ Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Sinan Ersin’in başkanlığını yapacağı kongre, karın duvarı fıtıkları konusunda çalışma yürüten ulusal ve uluslararası uzmanları bir araya getirecek.

Program kapsamında ayrıca Ege Üniversitesi Medya Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi ameliyathanelerinden kongre merkezine canlı yayın yapacak. Katılımcılar canlı yayınla aktarılacak olan ameliyatlar sayesinde yetkin fıtık cerrahlarının yaklaşım biçimlerini, kullandıkları teknikleri ve çözüm önerilerini canlı olarak izleme fırsatı bulacak.

 Ana temasının "Fıtık Cerrahisinde Güncel Yaklaşımlar'" olarak belirlenen kongrede,  minimal invaziv girişimler, robotik cerrahi gibi birçok konuyu ele alınacak.  Genç cerrahların deneyimli cerrahlarla bir araya gelerek tecrübelerini artıracağı kongrede, ilk defa kadavra kursu programı da başlatılacak.

Flamingoların korunmasına dikkat çekecekler

Program kapsamında, Gediz deltası ziyaret edilerek,  tehdit altındaki flamingoların doğal yaşam alanlarında izleme olanağı sunulacak. Ayrıca düzenlenecek olan kültür turu ile İzmir’in diğer kültürel ve ekolojik zenginlikleri misafirlere tanıtılacak.

 

Bu haber 215 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çalgiya İzmir
Çalgiya İzmir
Çiçekçilik sektörüne acil destek sağlansın
Çiçekçilik sektörüne acil destek sağlansın