Tiyatro Konak’ta yeni oyunlarla İzmirlilerle buluşmaya devam...

Tiyatro Konak'ta yeni oyunlarla İzmirlilerle buluşmaya devam ediyor

Konak Belediyesi’nin Türkiye’nin önemli tiyatro toplulukları ve oyuncularını İzmirlilerle buluşturmak adına perdelerini açan Tiyatro Konak'ta, birbirinden ünlü isimler Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi'nde İzmirlilerle buluştu. Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş'ın da izleyiciler arasında bulunduğu oyunları izlemeye gelenler Avni Anıl Sahnesi tıka basa doldurdu. 

05 Kasım 2018 - 16:06

 1 Kasım'da Gazeteci İrfan Değirmenci'nin uzun yıllar televizyonda sunduğu sabah haberleriyle evlere konuk olan, 2017 yılında yapılan referandumunda ‘Hayır’ oyu vereceğini açıkladıktan sonra çalıştığı kanaldaki işine son verilip işsiz kaldıktan sonra sahneye koyduğu,"Anne Ben Artist Oldum" oyunuyla başlayan "Tiyatro Konak"ta etkinliğinin ikinci gününde ise Enver Aysever ve Gündoğarken'i bir araya getiren "Nereden Nereye: Enver Aysever-Gündoğarken" oyunuyla devam etti. Gazeteci, program yapımcısı ve sosyolog olmasının yanı sıra yazar kimliğiyle de tanınan Enver Aysever, yakın geçmişi şekillendiren olayları şiirle, edebiyatla ve fotoğraflarla canlı bir belgesel tadında sahneye taşırken, Grup Gündoğarken akıllarda yer etmiş şarkılarıyla gösteriye lezzet kattı.

‘Çok Püsür’lü Tarihi Komedi: Bunu mu Demek İstedim’  adlı oyunla Metin Uca etkinliğin üçüncü gününde izleyicileri tarihte hiç bilmediğimiz ve duymadığımız konuları arasında eğlenceli bir yolculuğa çıkardı. İki perdeli, tek kişilik oyunda tarihten günümüze yeme-içme alışkanlıklarından kadın – erkek ilişkilerine, tuvalet kültüründen kadar pek çok ilginç konulara komik bir dille değinildi. 

Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi Maskeliler, Aşk Halleri ve Kral'ı ağırlayacak

Aralık ayı sonuna kadar devam edecek olan ve İzmirlilerden yoğun ilgi gören Tiyatro Konak'ta etkinliği kapsamında, 8 Kasım Perşembe günü Nebil Sayın, Çetin Ok ve Mehmet Küçükgünaydın'ın rol aldığı "Maskeliler" oyunu sahne alacak. Burak Sergen ve Zuhal Olcay'ı aynı sahnede buluşturan "Aşk Halleri" 9 -10 Kasım'da seyircisiyle buluşacak. Yönetmenliğini Serkan Üstüner'in yaptığı 2 perdeden oluşan bir komedi oyunu olan "Kral" ise usta oyuncular Erdal Özyağcılar ve Güzin Özyağcıların performansıyla 15 -16 ve 17 Kasım'da İzmirli tiyatroseverlerle bir araya gelecek. 
 

Bu haber 655 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kemeraltı Mutfak Konak yeni tarifleriyle gastronomi meraklılarını ağırlıyor
Kemeraltı Mutfak Konak yeni tarifleriyle gastronomi meraklılarını...
Eriş: 'Ödemiş, tarımda marka olmalı'
Eriş: 'Ödemiş, tarımda marka olmalı'