Soyer, emekçilere seslendi: "Bu kentin refahını eşit...

Soyer, emekçilere seslendi: "Bu kentin refahını eşit paylaştırmak benim boynumun borcu"

Millet İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer, Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Genel-İş, KESK ve TÜMBEL-SEN’in üyeleri, emekçileriyle bir araya geldi.

13 Mart 2019 - 16:56 - Güncelleme: 13 Mart 2019 - 17:45

Millet İttifakı’nın İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cumhuriyet Halk Partili (CHP) Tunç Soyer, 31 Mart yerel seçimleri için kentte yürüttüğü çalışma programı kapsamında temaslarına devam ediyor.

Konak’ta büyük bir kalabalıkla ve “Emekçi Dostu Başkan”, “Halkçı Başkan” sloganlarıyla karşılanan Tunç Soyer, işçi ve emekçilerle alkışlar eşliğinde Çav Bella şarkısını söyledi. DİSK ve Genel-İş İzmir örgütlerinin başkanlarının “31 Mart’ta Tunç Başkanı destekliyoruz” açıklaması, coşkuyu daha da artırdı. CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, İzmir Milletvekili Kani Beko ile Ednan Arslan ve CHP İlçe Belediye Başkanlarının da eşlik ettiği buluşmada Tunç Soyer, şöyle konuştu:

“Demokrasi, ekmek, aş, refah demektir. Demokrasi olmadan kalkınma mümkün. Ama öyle olunca bu refah sadece bir zümrenin ekmeğini büyütüyor. Demokrasiye sahip çıkmazsak ekmeğimiz küçülür. İzmir, demokrasinin kalesidir. O kalenin surları da emekçiler ve alın teri dökenlerdir. Sizden tek ricam var. Emeğinizi, alın terinizi esirgemeyin. Bu kentin refahını birlikte büyütmek zorundayız. Bu kentin refahını sizin alın terinizle ve emeğinizle büyüteceğiz. Ben de bu refahı eşit olarak paylaştıracağım. Bu refahı adil olarak paylaştırmazsam akşam başımı yastığa koyduğumda uyuyamam.”

Refahı büyütmek için demokrasinin, örgütlenmenin ve birlikte çalışmanın önemine değinen Soyer, “Akıl, vicdan ve cesaretimizi bileştirmek zorundayız. Emekçilerimize yalnızca işgüçleri nedeniyle değil, bize rehber olan düşünceleri için de derin saygı duyuyorum. Kurtuluş yok tek başına. Ya hep beraber, ya hiç birimiz. Bu, tek kişinin hayali olamaz. Hepimizin hayali. Biz bunu hak ediyoruz. Ben size inanıyorum. Siz de bana inanın. Güzel günler göreceğiz. El ele, kol kola birlikte çalışacağız” dedi. 

Bu seçim CHP belediyeciliğinin daha fazla hayat bulacağı bir seçim olacak

İl Başkanı Deniz Yücel, “Bu seçim CHP belediyeciliğinin daha fazla hayat bulacağı bir seçim olacak. Bunlar memleketi sattı. Şimdi de bir beka meselesi anlatıyorlar. Bizler tehditlere baskılara boyun eğmeyeceğiz. Tam bağımsız bir Türkiye için, emeğin karşılığını almak için çalışacağız” açıklamasında bulundu.

Bizi açlığa hangi hükümet mahrum bıraktı?

DİSK Ege Bölge Temsilcisi Sarı ise, “Bizi açlığa, yoksulluğa ve işsizliğe mahrum bıraktılar. Bunu hangi hükümet yaptı? AKP’ye 31 Mart’ta ders verecek miyiz? Gün gelecek devran dönecek AKP halka hesap verecek” dedi.

Kaynak: Ege'de SonSöz

Bu haber 252 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Aykut Enişte'ye coşkulu kahkahalar
Aykut Enişte'ye coşkulu kahkahalar
İzmir’in en genç turizm fakültesi üçüncü mezunlarını verdi
İzmir’in en genç turizm fakültesi üçüncü mezunlarını verdi