Serenay Sarıkaya davası yön değistirdi

Serenay Sarıkaya davası yön değistirdi

Oyuncu Serenay Sarıkaya’ya izni olmadan dizi ve reklamlarda oynadığı iddiasıyla 3 bin 500 liralık tazminat davası açan Esline Ajans’ın davası adres değiştirdi. Mahkeme davanın fikri hakları kapsamadığı ve sözleşmeden kaynaklı olduğu gerekçesiyle dava dosyasının görevsizlikle Asliye Ticaret Mahkemesi’ne gönderilmesine karar verdi.

08 Mayıs 2018 - 17:23

İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’ne 3 yıl önce açılan davada Serenay Sarıkaya’nın sözleşmeyi haksız olarak ihlal edip etmediğinin tespiti için dosyayı bilirkişiye gönderilmiş, bilirkişi de Sarıkaya’nın 15 yaşında bir kız çocuğuyken hiçbir şey bilmeden bu sektörün içine sokulduğunu ifade etmişti. Raporda “15 yaşında bir kız çocuğunun (anlaşıldığı kadarıyla) hemen hemen hiçbir şey bilmeden bu ticari hayatın içine sokulduğu ve ajansın 2008 yılından sonra Serenay Sarıkaya için iş anlaşması yapmadığı anlaşılmaktadır” denilmişti.

Görevsizlik kararı verildi

Davanın karar duruşmasına Serenay Sarıkaya katılmazken tarafları avukatları temsil etti. Esline Ajans’ın avukatı Tuğçe Üngör, davalı Serenay Sarıkaya’nın küçük yaşta işe başladığını ve bu işin meyvelerini topladığını belirterek, davanın kabulüne karar verilmesini istedi. Serenay Sarıkaya’nın avukatı İsmail Filiz ise, “Müvekkil Serenay Sarıkaya o dönem çocuk işçiydi 15 yaşındaki bir çocuğa imzalatılan sözleşmeler çok ağırdır. Ayrıca karşı taraf müvekkile para da ödememiştir. Dosyaya sunmuş olduğumuz dilekçemizi tekrar ediyoruz. Davanın reddine karar verilsin” dedi. Davayı karara bağlayan mahkeme, dosyayı görevsizlikle İstanbul Asliye Ticaret Mahkemesi’ne gönderdi

Kaynak: Hürriyet

 

Bu haber 1521 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Savcı, Alperen davasında yerel mahkemenin kararının bozulmasını istedi
Savcı, Alperen davasında yerel mahkemenin kararının bozulmasını...
Öğretmenlik mülakat sonuçları açıklandı
Öğretmenlik mülakat sonuçları açıklandı