Prof. Beril Dedeoğlu, yoğun bakımda

Prof. Beril Dedeoğlu, yoğun bakımda

Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Beril Dedeoğlu hayatını kaybettiği iddiaları üzerine Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak, hastanede açıklama yaptı. Albayrak, "Ortak kararla destek ünitesinden çekip kendi doğal akışı içerisinde sonuç beklenecek" dedi

13 Mart 2019 - 13:18 - Güncelleme: 13 Mart 2019 - 15:39

Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Beril Dedeoğlu'nun sağlık durumundaki ciddiyet devam ediyor. Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak, geçirdiği beyin kanaması sonrası ameliyat edilen Prof. Dr. Beril Dedeoğlu'nun sağlık durumuna ilişkin, "Son durum, ortak kararla destek ünitesinden çekip kendi doğal akışı içerisinde sonuç beklenecek." dedi. 

Geçirdiği beyin kanaması sonrası ameliyat edilen Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Üyesi Prof. Dr. Beril Dedeoğlu'nun yoğun bakım ünitesindeki tedavisi sürüyor. Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak, Prof. Dr. Dedeoğlu'nun tedavi gördüğü Şişli Florence Nightingale Hastanesi'ne gelerek, eşi Hasan Basri Dedeoğlu ve yakınlarıyla görüştü.

Sabah Dedeoğlu'nun ağabeyi ile görüştüğünü, sonrasında hastaneye gelirken "ölüm" iddialarıyla karşı karşıya kaldığını anlatan Albayrak, "Ben yoldayken bir son dakika bilgisi paylaşıldı. Ben yola çıkmadan önce de abisiyle görüştüm, 'Bir değişiklik yok.' demişti. Telefonu kapattım, son dakikalar başladı. Tekrar aradım, 'Bir değişiklik mi oldu?' diye sordum, 'Hayır olmadı, bizim de haberimiz yok.' dedi." ifadelerini kullandı.

Hastaneye geldikten sonra Dedeoğlu'nun yakınlarıyla görüştüğünü, görüşme esnasında Başhekim Dr. Okan Özçeker'in odaya gelerek aileye bilgi verdiğini kaydeden Albayrak, "Son durum, ortak kararla destek ünitesinden çekip kendi doğal akışı içerisinde sonuç beklenecek" dedi.

Dokuz Eylül Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. Mustafa Altan Gümüş'ün kızı olan Beril Dedeoğlu, evli ve iki çocuk annesi.

Kaynak: Habertürk

 

Bu haber 296 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir’in en genç turizm fakültesi üçüncü mezunlarını verdi
İzmir’in en genç turizm fakültesi üçüncü mezunlarını verdi
‘Dersimiz: Girişimcilik’ projesinin ilk dönemi tamamlandı
‘Dersimiz: Girişimcilik’ projesinin ilk dönemi tamamlandı