İZTO’da "Turkcell - Sanatta İletişim" sergisi

İZTO'da "Turkcell - Sanatta İletişim" sergisi

İmroz Eğitim ve Kültür Derneği, Türkiye Rum Toplumu ile yapılan işbirliği çerçevesinde, ‘’Turkcell-Sanatta İletişim’’ görsel sunumunu organize etmektedir.

01 Kasım 2018 - 11:20

Bu organizasyon; Atina ve İstanbul arasındaki iletişim yollarını, sanatları aracılığıyla takip edecek Yunanlı ve Türk 50 görsel sanatçının sanatsal birlikteliğine ilişkindir. Heykel, resim ve fotoğraf sanatının seçkin isimleri iletişim kavramlarını kendi yöntemleriyle icra edecek ve görsel sanatlarıyla topluma mesajlarını iletecektir.

Sergide çeşitli boyutlarda çağdaş görsel sanat temsilerine ait eserler yer alacaktır.

Sanatsal yolculuğumuz geçen Eylül ayında Atina’da başladı, sonrada Selanik’e gittik. Sergimiz bu kez, 5-9 Kasım arası İzmir Ticaret Odası’nda misafirleriyle buluşmaya hazırlanıyor.

Sergiye katılan sanatçılar:

Angelos, Alekos Fasianos, Alina Matsa, Andrea Finch, Giannis Adamakis, Giorgo Kevrekidis, Dimitris Katakalos, Dimitri Talaganis, Erene Kana, Elena Papadimitriou, Erietta Vordoni, İlias Papanikolaou, Theodosis Davlos, Theodoros  Mavrogiorgis, Theodoros Noutsos, Kostis Georgiou, Minas Kampitakis, Mihalis Madenis, Nikos Kiritsis, Nikos Magginas, Stathis Aleksopoulos, Stathis Vatanidis, Stelios Katsimihas, Smaragda Papoulia, Christos Bokoros, Christos Palatzas, Chrysa Vergi.

İsmet Değirmenci, Metin Topa, Su Yücel, Ekrem Kahraman, Barış Sarıbaş, Şevket Sönmez, Hakan Cingöz, İsmet Değirmenci, Bedri Baykam, Burçin Başar, Erim Bikkul, Gökçe Er, Malik Bulut, Kirkor Sahakoğlu, Yiğit Yazıcı, Cevahir Buğu

Bu özel ve kıymetli proje, Bayan Juliette Vingas- Fuchs ve Bayan Luki Kotam ile işbirliği yapan değerli gazeteci ve görsel gözlemci Bay Kyriakos Petalidis tarafından imza altına alınmış ve hayata geçirilmiştir.

Bu projede, Zoumboulaki ve Minima sanat galerileri Merkür sanat galerisi ve Sayın Sabiha Kurtulmuş ile çalışmak bizler için mutluluk ve onur kaynağı olmuştur.

Sergi, İstanbul’daki tarihi Galata Rum Okulunda, 19 Kasım - 3 Aralık tarihleri arasında izleyicileriyle buluşacaktır. 12 Ocak 2019 tarihinde Gökçeada’ya ulaşarak sanatsal yolculuğunu tamamlayacaktır.

Turkcell - Sanatta İletişim’’ Görsel Sunumu, lider iletişim şirketi Turkcell’e ithaf edilmiş olup, İmroz Eğitim ve Kültür Derneği ile yapılan kusursuz işbirlikleri ve değerli katkıları için bir teşekkür niteliği taşımaktadır.

 

Bu haber 878 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir’in en genç turizm fakültesi üçüncü mezunlarını verdi
İzmir’in en genç turizm fakültesi üçüncü mezunlarını verdi
Bakan Soylu açıkladı:
Bakan Soylu açıkladı: "8 bin bekçi daha alacağız"