İzmir’de gergin gün: DİSK iş bırakma çağrısı yaptı, ESHOT...

İzmir'de gergin gün: DİSK iş bırakma çağrısı yaptı, ESHOT kontak kapattı

Genel-İş Sendikası 2 Nolu şube temsilcilerinin toplu iş sözleşmesi talebiyle düzenlediği basın açıklamasına polis müdahale etti. Sendika yöneticileri ve temsilcilerinden bazıları gözaltına alınırken DİSK ise iş bırakma çağrısında bulundu.

11 Ocak 2019 - 13:37

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’na (DİSK) bağlı Genel- İş Sendikası 2 No'lu şube temsilcilerinin İzmir Büyükşehir Belediye binası önünde toplu iş sözleşmesi talebiyle düzenlediği basın açıklamasına emniyet güçleri müdahale etti.  

Sendika yöneticilerinden ve temsilcilerinden bazılarının gözaltına alınmasının ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren İZENERJİ A.Ş’de örgütlü çalışanlara iş bırakma yönünde çağrı geldi. 

İş bırakma çağrısı

Mesajda, ‘Değerli Disk Genel-İş 1 No'lu Şube üyelerinin dikkatine; Bugün İzmir Büyükşehir Belediyesi önünde İZENERJİ çalışanlarının yasal hakkı olan basın açıklaması yapma özgürlüğü Emniyet Güçleri tarafından zor kullanılarak engellenmeye çalışılmıştır. Basın açıklamasına katılan Disk Genel İş İzmir 1,2,3,4,5,6 ve 7 No'lu şube başkanlarının gözaltına alınması istenilmektedir. Örgütlü mücadelemizin devamlılığı, sendikal haklarımızın korunması amacıyla hatta çalışan tüm arkadaşlarımız son duraklara araçları kapatacak, Atölye ve diğer birim çalışanları ikinci bir talimata kadar iş bırakacaktır’ denildi.

Polisin biber gazı sıkması nedeniyle işçilerin belediye binası içine kaçtıkları belirtildi. Belediye binasına da biber gazı sıkıldı. Bu kez belediye binası boşaltıldı. Polisin müdahalesi paniğe sebep oldu.

ESHOT kontak kapattı

Diğer yandan yaşanan olayları protesto etmek amacıyla ESHOT işçileri eyleme başladı. Otobüslerin çalışmadığı öğrenilirken vatandaşlar mağdur oldu.

Kaynak: Ege'de SonSöz

 

Bu haber 275 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TÜRSAB Ege BTK'dan Başkan Oran ve Başkan Yetişkin'e ziyaret
TÜRSAB Ege BTK'dan Başkan Oran ve Başkan Yetişkin'e ziyaret
Başkan İduğ üniversite sınavına girecek adaylara başarılar diledi
Başkan İduğ üniversite sınavına girecek adaylara başarılar...