İYİ Parti’den İzmir aday iddiasına ilişkin açıklama

İYİ Parti'den İzmir aday iddiasına ilişkin açıklama

İYİ Parti'de İzmir Büyükşehir Belediyesi adaylığı için Şengül Hablemitoğlu'nun ismi ön plana çıktı. İYİ Parti Mahalli İdarelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu yaptığı açıklamada, "Bazı yayın organlarında İYİ Partinin İstanbul, İzmir, Muğla ve Adana’da Büyükşehir adaylarını açıkladığına dair haberler yayınlanmaktadır. Bahse konu arkadaşlarımız her her göreve layıktır lakin bizim böyle bir kararımız ve açıklamamız yoktur" dedi.

08 Kasım 2018 - 14:26

İYİ Parti Genel Merkez kulislerinden edinilen bilgiye göre, CHP ile işbirliği aranılan iller başındaki İstanbul için Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ ve Bakırköy eski belediye başkanı Naci Ekşi'nin isimleri öne çıktı. İzmir'e Şengül Hablemitoğlu veya Taylan Yıldız, Adana'ya Adana Milletvekili İsmail Koncuk, Balıkesir'e Balıkesir Milletvekili İsmail Ok'un isimleri ön planda tutuluyor.

Muğla için de Behçet Saatçi'nin adı öne çıkıyor.

İYİ Partili Müsavat Dervişoğlu'ndan paylaşım

İYİ Parti Mahalli İdarelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

Bazı yayın organlarında İYİ Partinin İstanbul, İzmir, Muğla ve Adana’da Büyükşehir adaylarını açıkladığına dair haberler yayınlanmaktadır. 

Bahse konu arkadaşlarımız her her göreve layıktır lakin bizim böyle bir kararımız ve açıklamamız yoktur.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kaynak: Ege'de SonSöz

Bu haber 483 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir’in en genç turizm fakültesi üçüncü mezunlarını verdi
İzmir’in en genç turizm fakültesi üçüncü mezunlarını verdi
Bakan Soylu açıkladı:
Bakan Soylu açıkladı: "8 bin bekçi daha alacağız"