Genç tiyatrocu "İlle de vatanım" dedi

Genç tiyatrocu "İlle de vatanım" dedi

Yaşamını yurt dışında sürdüren genç tiyatrocu Nergis Limanlı, memleket hasretine aile hasreti de eklenince “İlle de Vatan” dedi ve yurt dışındaki yaşamını noktalayarak İzmir’e döndü. İzmir’de doğan, anaokulundan üniversiteye kadar eğitim yaşamını İsviçre, Almanya ve Fransa’da sürdüren Limanlı, sanatsal yaşamını da İzmir’den yönetecek.

16 Kasım 2018 - 15:35

Nergis Limanlı ortaokul sırasında okul tiyatrosunda oyunculuğa başladı. Shakespeare’nin Romeo- Juliet başta çeşitli oyunlarda oynayan Limanlı, tanıştığı sahneye büyük bir tutkuyla bağlanınca üniversitede sanat tarihi öğrenimi sırasında da tiyatroya devam etti. Modellik yaptı. 2013 – 2016 yıllarında Stuttgart’da oda tiyatrosunda görev aldı. İstanbul’da yönetmen- yapımcı Servet Aksoy’dan kamera önü eğitimi aldı.

İzmir’e döndükten sonra Aziz Özuysal’ın yazıp yönettiği “Skeçler” de Çılgın Hemşire karekterini canlandırdı. Geçtiğimiz haftalarda ‘Ege’nin Hamsisi” dizisinde Alman kızlardan birini oynayan Nergis Limanlı, “Modelliği ve tiyatroyu çocukluğumdan bu yana çok seviyorum ve Türkiyem’de oyunculuk alanında kariyer istiyorum” diyor.

Tutkuları arasında salsa ve tango bulunan Limanlı, plates yapıyor, bisiklete biniyor ve kamera önünde olmaya bayılıyor. Nergis Limanlı, ileri seviyede İngilizce, ana lisanı seviyesinde Almanca ve orta seviyede ise Fransızca biliyor. 

Bu haber 631 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Soyer’den İnce’ye İzmir’de miting daveti
Soyer’den İnce’ye İzmir’de miting daveti
Buca’ya 2 bin 250 araçlık 3 yeni otopark
Buca’ya 2 bin 250 araçlık 3 yeni otopark