Delican’dan Kocaoğlu’na ‘İZBAN krizi’ çıkışı

Delican’dan Kocaoğlu’na ‘İZBAN krizi’ çıkışı

AK Parti İl Başkanı, Selçuk İZBAN hattının açılışı sırasında yaşanan gerginlik nedeniyle Başbakan Yıldırım'ın kendisinden özür dilemesi gerektiğini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu'nu eleştirdi: Başbakan varken bir belediye başkanı bağırarak konuşamaz…

12 Ocak 2018 - 13:27

TCDD ile İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin ortak projesi olan şehiriçi en büyük banliyö hattın İZBAN'ın Selçuk hattı açılış töreninde yaşanan büyük kriz yeniden hortladı! 

Geride kalan yılın Eylül ayında yapılan açılışta töreninde Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun kürsüde konuşurken protesto edilmesi sonrası sert sözler söylerek alanı terk etmesi sonrası yaşanan kriz iki gün üst üste gelen mesajlarla gündeme dönüş yaptı! 

Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu kriz hakkında yaptığı açıklamada Başbakan Binali Yıldırım'ın kendisini çağırarak özür dilemesi gerektiğini söylemişti. 

Gerçek İzmir'in haberine göre bu mesaja AK Parti İl Başkanı Bülent Delican'dan sert yanıt geldi.  Başkan Delican, Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu'nu eleştirdi.

Delican şunları söyledi: Münferit olaylarla kalkıp da Başbakanı, hükümeti suçlamak doğru değil. Biz kesinlikle Büyükşehir Belediye Başkanı'nı orada mağdur ettirmeyiz. Ben o gün hemen fırladım. Teşkilata müdahale ederim. Benim teşkilatım konuşmacıya saygısızlık yapamaz. Ama birkaç kişiyi benim teşkilatıma mal edemez. Hangi partiden olursa olsun kimse rencide edilemez. Oraya gelen herkes AK Partili değil. Bir iki kişi protesto ediyor diye bize de polislik yaptıramazlar. Rencide edildiyse onu da doğru bulmam. Bu olayda vatandaş beni de suçlamış. Biz tam tersi asla bunlara müsaade etmeyiz. Ben de kalkıp İzmir’de gerginlik yaratmam. İzmir gerildiğinde biz oy kaybına uğruyoruz. Bunu hesaba katamayacak kadar akılsız il başkanı değilim. Orada olay çıkması bana eksi yazar. Biz bu programların sakin ve huzurlu yürümesini isteriz. Aziz Bey çok hızlı yükselmemeli böyle durumlarda. Orada ona bir saygısızlık yapıldıysa da biz kalkıp bunu birkaç kişi olsa da engellemeye çalıştık. Aziz Başkan tepki gösterince tepkiler de büyüyor. Daha büyük bir olay da olabilirdi. Başbakanımızın kalkıp özür dilemesini istemek bana yanlış geliyor. Başbakan varken bir belediye başkanı bağırarak konuşamaz. Başbakanımız İzmir’e bir çivi çakılmasının yanında olur. Ben anlayamadım Binali Bey niye özür dilesin? Hiçbir suçu yok. Bu tür hadiseler siyasileri de geriyor. Aziz Kocaoğlu bunun üzerine bina kuruyor. Mağdur edebiyatı iyi değil...

Bu haber 1842 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Pekdaş:
Başkan Pekdaş: "Tarihi korumayı biz iyi biliriz"
İzmir'in okullarında yıl boyunca sürecek temizlik seferberliği başladı
İzmir'in okullarında yıl boyunca sürecek temizlik seferberliği...