Atatürk Lisesi önünde Onuncu Yıl Marşı ve İzmir Marşı...

Atatürk Lisesi önünde Onuncu Yıl Marşı ve İzmir Marşı okunacak

İzmir Atatürk Lisesi'nde geçtiğimiz pazar akşamı yaşanan "Onuncu Yıl ve İzmir Marşı" kriziyle ilgili İzmir Atatürk Lisesi Mezunlar Derneği lisenin önünde basın açıklaması düzenleyecek.

15 Mayıs 2018 - 15:22

13 Mayıs Pazar akşamı İzmir Atatürk Lisesi'nden gerçekleşen mezuniyet töreninde öğrenci ve veliler Onun Yıl ve İzmir Marşı'nı söylemek istemiş lise müdürü S.D. İzmir Marşı'nı "siyasi içerikli" olduğu gerekçesiyle programdan çıkarmıştı. Bunun üzerine tören sırasında öğrenci ve veliler marşı söylemeye başladıkları sırada okul müdürü hoparlörden yüksek sesle başka şarkılar çaldırmaya başlamıştı. Konuyla ilgili öğrenciler ve veliler müdüre tepkilerini göstermişlerdi. 

Konuyla ilgili İzmir Atatürk Lisesi Mezunlar Derneği yazılı bir açıklama da yaptı. Dernekten yapılan yeni açıklamada ise 16 Mayıs Çarşamba günü saat 16:00'da İzmir Atatürk Lisesi önünde basın açıklaması yapılacağı ifade edildi. Derneğin yaptığı açıklama şu şekilde:

"Derneğimiz tarafından, 16 Mayıs Çarşamba günü saat 16.00’da, Okulumuz Lozan giriş kapısı önünde, yaşanan ‘Marş krizi’ ile ilgili bir resmi basın açıklaması yapılarak ‘Onuncu yıl’, ‘İzmir’ ve ‘Okul Marş’larımız seslendirilecektir."

Tüm mezunlarımıza ve kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

Bu haber 2078 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Savcı, Alperen davasında yerel mahkemenin kararının bozulmasını istedi
Savcı, Alperen davasında yerel mahkemenin kararının bozulmasını...
Öğretmenlik mülakat sonuçları açıklandı
Öğretmenlik mülakat sonuçları açıklandı