AK Partili Nasır: İzmir sağlık turizminin başkenti olacak

AK Partili Nasır: İzmir sağlık turizminin başkenti olacak

AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır, İzmir'in sağlık ve sağlık turizmi konusunda büyük bir potansiyel taşıdığını vurgulayarak, AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeybekci'nin bu konuda açıkladığı projelerin İzmir'in gerçek potansiyelini ortaya çıkaracağını söyledi.

14 Şubat 2019 - 15:53

AK Belediyecilik projeleriyle Çeşme'nin sağlık, spor, kültür ve turizm merkezi olacağını kaydeden Nasır, açıklanan programa göre İzmir'e Uluslararası Geriatri Merkezi yapılacağını ve engellilere yönelik hizmetlerin de geliştirileceğini dile getirdi.

Sağlık turizminin çok kapsamlı bir konu olduğuna dikkat çeken Necip Nasır, “Sağlık turizminde sıcak iklim, ulaşım, konaklama, şehir yapısı, personel kalitesi, sağlık kuruluşlarının donanımı ve son teknolojiye sahip olmasıyla güvenlik gibi başlıklar ön plana çıkıyor. Ülkemiz konum olarak avantajlı bir noktada. Türkiye'nin batısındaki ülkelerde yaşlı nüfus oranı yüksek. Avrupa ülkelerinde sağlık hizmetleri çok pahalı. İzmir'e yapılacak Uluslararası Geriatri Merkezi ile birlikte kentiminiz önemli bir gelir kaynağına daha sahip olacak. Yurtdışında bu hizmetler, Türkiye'dekinin iki üç katı pahalıya mal oluyor. Biz, teknolojiyi iyi kullanıyoruz ve takip ediyoruz. Hekim kalitemiz de çok iyi durumda. Var olan potansiyeli ortaya çıkarmak için, farklı sektörlerin işbirliği ve güç birliğine gidilmesi gerekiyor” diye konuştu.

İzmir'de değişim hareketi başladı

Sağlık turizmi konusunda gelecek konukların ulaşım ve konaklama ile ilgili beklentilerinin yüksek olacağının altını çizen Nasır, bu konuda yapılacak yatırımlar hakkında da bilgi verdi.

İzmir'in sağlık turizmi ile birlikte her yıl binlerce kişiyi ağırlayacak bir kapasiteye ulaşacağını vurgulayan AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır, sözlerini şöyle sürdürdü: “AK Belediyecilik ile birlikte İzmir'in tüm bölgelerindeki 4 ve 5 yıldızlı otel sayısı iki katına çıkarılacak. Çevreyolu şehir bağlantıları ve tünelleri, alt ve üst geçitler, raylı sistemler, deniz ulaşımında yeni iskeleler, marinalar gibi ulaşım ile ilgili kentte bulunan eksiklikler tamamlanacak. Artık değişim ve gelişim zamanıdır. İzmir AK belediyecilikle birlikte hak ettiği konuma yükselecek”

Kaynak: Ege'de SonSöz

Bu haber 183 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karabağlar’da muhtar toplantısı gerçekleştirildi
Karabağlar’da muhtar toplantısı gerçekleştirildi
Büyükşehir’in ‘A Takımı’ belli oldu: Sürpriz atamalar... İYİ Parti’den iki isim de var!
Büyükşehir’in ‘A Takımı’ belli oldu: Sürpriz atamalar......