AK Parti İzmir’in 2014 adayından CHP’ye destek

AK Parti İzmir’in 2014 adayından CHP’ye destek

Bayraklı’da 2014 yılında AK Parti tarafından belediye başkan adayı ilan edilerek seçime giren, 24 Haziran genel seçimleri sırasında milletvekilliği için oluşturulan aday listesine tepki göstererek aktif siyasi yaşamına nokta koyan İsmail Sarı 31 Mart yerel seçimlerinde CHP’yi destekleme kararı aldı. Sarı, “Hiçbir pazarlık yapmadan, şahsi beklenti içinde olmadan Serdar Bey’in yanında duracağım” dedi.

14 Şubat 2019 - 14:35

AK Parti’nin İzmir teşkilatlarında uzun yıllar görev yapmış olan İsmail Sarı, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde Cumhuriyet Halk Partisi’ne geçti. 2014 yerel seçimlerinde AK Parti Bayraklı Belediye Başkan Adayı gösterilen ve mevcut Belediye Başkanı Hasan Karabağ’a karşı mağlubiyet yaşayan Sarı geçtiğimiz 24 Haziran genel ve cumhurbaşkanlığı seçimleri sürecinde partisinden istifa etmişti.

Sarı sadece istifayla kalmamış, milli futbolcu Alpay Özalan’ın milletvekilliği aday listesinde yer almasına çok sert tepki göstererek aktif siyasi yaşamını noktalamıştı. Sarı o dönemde, ‘Verilen onca emeğin hiç bir önemi yok. Bir topçu tepeden inme gelip, davası için yıllarını veren tüm teşkilâttaki arkadaşları yok sayarak listenin en ön sırasına yazılıyor. Artık aktif siyaseti bırakıyorum’ açıklamasını yapmıştı.

Hiçbir pazarlık yapmadan ve şahsi beklenti içinde olmadan Sandal'ın yanında duracağım

Gelinen süreçte CHP, Bayraklı için Serdal Sandal’ı belediye başkan adayı yapma kararı aldı. Sandal’ın adaylığının kesinleşmesinden 1 hafta sonra ilçede flaş bir gelişme yaşandı. Sarı’nın Sandal’ın yanında yer alacağı ve destek verileceği belirtildi. Konuyla ilgili konuşan Sarı, “Siyaseti bir şey olmak için değil bulunduğum ilçede bir şeyler yapmak için yaptım. Bayraklı’da uzun yıllar aktif siyaset yapmış birisi olarak gördüm ki, partiye emek verenler, hizmet edenler tercih edilmiyor ve verilen sözler tutulmuyor. Yine hizmet eden, bir tuğla da olsa koyan kişilerin yanında duracağım. Serdar Bey iyi niyetli ve aday olduğu ilçeye hizmet etmek isteyen birisi… Hiçbir pazarlık yapmadan, şahsi beklenti içinde olmadan yanında duracağım” dedi.

Rozet Kılıçdaroğlu'ndan

Sarı’ya ilerleyen günlerde CHP Lideri tarafından parti rozeti takılacağı aktarıldı. Ayrıca Sarı’nın Sandal’ın belediye meclis listesinde yer almasına da kesin gözüyle bakılıyor.  

Kaynak: Ege'de SonSöz

Bu haber 285 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Facebook kendi parasını tanıttı
Facebook kendi parasını tanıttı
CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan açıklamalar
CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan açıklamalar